Безпечне місце для пошуку відповідей 
про життя та Бога
Безпечне місце для пошуку відповідей про життя та Бога

Отруйне порно, отруйний секс:
Тверезий погляд на порнографію

Як знайти свободу від порнозалежності. 9 прикладів брехні порнографії

Джин МакКоннел

Порно і залежність... секс поза рамками

Прохолодної темної ночі немає нічого кращого за потріскування полін у каміні. Полум’я безпечне, тепле, розслабляюче і романтичне. Але візьми той самий вогонь з каміну і розведи посеред кімнати. Раптово він перетвориться на монстра і накоїть лиха. Так само відбувається і з сексом. Коли він захищений подружньою обіцянкою і шлюбними стосунками, то він прекрасний, чудовий, теплий і романтичний. Але порно виводить секс поза рамки.

Що сприяє порнозалежності

Один з важливих елементів психічного розвитку – це здорове усвідомлення власної сексуальності. Якщо таке усвідомлення захаращується неправдою, то і наше уявлення про себе також стає неправильним. Порнокультура говорить, що секс, любов і близькість – це одне і те ж. У порно люди займаються сексом з незнайомцями, яких бачать вперше в житті. Єдине, що важливо – моє власне задоволення. Немає значення чиїм тілом я користуюся, я просто його хочу! Порно заставляє думати, що секс можна отримати будь-коли, будь-де і з ким-небудь, без жодних наслідків.

Проблема з порно полягає у тому, що спотворюється сама ідея стосунків. Здорові стосунки будуються не на сексі, а на обітниці, турботі і взаємній довірі. У таких рамках, секс, як і полум’я у каміні, є прекрасним. Бути з кимось, хто любить і приймає тебе, кому ти можеш віддатися повністю – ось що робить секс справді надзвичайним.

Як звільнитися від порнозалежності: розпізнати брехню

Правду про секс неможливо дізнатися з порнографії. Порнографія не користується правдою. Порнографія – це всього лише бізнес. Це великий бізнес, мета якого заробити якомога більше грошей, і неважливо як саме. Вони покажуть тобі усе, щоб ти прийшов ще раз і купив більше. Порнографія буде обманювати як завгодно, лиш би втримати свою аудиторію. Порно процвітає на брехні – брехні про секс, жінок, шлюб і багато інших речей. Ось лише кілька прикладів брехні і як це може вплинути на твоє життя.

 • Брехня №1 – Жінка – це недолюдина
  Жінок у журналі «Плейбой» називають «зайчиками», тобто представляють їх маленькими пухнастими звірятками, роблячи з них «іграшок», «з якими можна побавитися». Журнал «Пенхауз» називає їх «кицьками». Порно часто говорить про жінок як про тваринок, забавок чи якихось частин тіла. Інколи у порно показують лише тіло і статеві органи, без лиця взагалі. Ідея про те, що жінки також люди і мають емоції та почуття, – неприйнятна для порноіндустрії.

 • Брехня №2 – Жінки – це свого роду «спорт»
  Деякі спортивні журнали мають розділ «купальники», що несе в собі ідею ніби жінки – це ще один вид спорту. Порно представляє секс як гру, де ти повинен «виграти», «завоювати» або «забити гол». Чоловіки, які купуються на таку брехню, часто говорять про свої «перемоги»: кожна жінка – це новий «трофей», який можна поставити на полицю, ще одна зарубка на поясі, яка підтвердить мою мужність.

 • Брехня №3 – Жінки – це власність
  Всі ми бачили зображення шикарної машини і сексуальної дівчини, що розпростерлася на ній. Прихованим посланням такої реклами є: «Купи одну, а іншу отримай в подарунок». Порно заходить ще далі, зображаючи жінок як товар у каталогах, виставляючи їх так відверто, наскільки це можливо, на огляд «покупця». Не дивно, що багато молодих юнаків вважають, що якщо вони витратили багато грошей на дівчину, то мають право на секс з нею. Порно говорить, що жінок можна купувати.

 • Брехня №4 – Цінність жінки у її привабливості
  Непривабливих жінок висміюють у порно. Їх обзивають собаками, динозаврами та навіть гірше, просто тому, що вони не відповідають критеріям «ідеальної жінки. У порнографії чхати хотіли на почуття, їм важливе лише тіло.

 • Брехня №5 – Жінкам подобається грубість
  Коли вона каже «ні», то це означає «так», – так зазвичай починається типовий сценарій. Порно часто зображає зґвалтування жінки, яка спочатку пручається, намагається захиститися, а потім здається і їй це починає подобатися. Порно вчить чоловіків чинити наругу і приносити біль жінкам задля задоволення.

 • Брехня №6 – Жінок потрібно принижувати
  Порно, зазвичай, рясніє лайкою та образами на адресу жінок. Жінок катують і принижують найогиднішими способами, а вони просять не зупинятися. Чи є у цьому хоч крапля поваги до жінок? Чи може це любов? Чи це просто ненависть та зневага, яку поширює порнографія стосовно жінок?

 • Брехня №7 – Маленькі діти також повинні мати сексуальні стосунки
  Один з найбільших продажів – це імітація «дитячого» порно. Жінок одягають як маленьких дівчаток, з хвостиками, у сандаликах, з ведмедиком у руках. Це передає думку, що секс між дорослими і дітьми – це нормально. У такий спосіб, любителі порно починають дивитися на дітей з сексуальної точки зору.

 • Брехня №8 – Заборонений секс – це весело
  Порно часто містить незаконні, а то й небезпечні елементи, щоб зробити секс «цікавішим», нав’язуючи думку, що ти не отримаєш насолоди, якщо секс не «дикий», «небезпечний» чи «нелегальний».

 • Брехня №9 – Проституція – це модно
  У порно проституція зображається як щось захоплююче. Насправді, багато таких жінок, часто є у буквальному рабстві. Багато з них піддавалися сексуальному насильству. Багато з них заражені невиліковними венеричними хворобами від яких вони помирають у молодому віці. Багато приймають наркотики просто для того, щоб відірватися від жахливої реальності.

Дно порнозалежності

Порнографія наживається на зруйнованих життях молодих людей, як і тих, хто потрапляє на гачок, витрачаючи багато часу і грошей для того, щоб стати жертвою такого продукту.

Ми можемо вважати, що те, що ми бачимо чи чуємо не впливає на нас. Але ми всі визнаємо, що добра музика, добрі фільми, добрі книжки залишають свій слід у нас. Очевидно, що позитивні образи добре впливатимуть на нас, а негативні – згубно.

Образи не є нейтральними. Вони здатні переконати нас. Бізнесмени знають, що якщо підсунути людям переконливий образ під час драматичного моменту, то такий образ глибоко западе у підсвідомість. Рекламодавці добре знаються на цих трюках, вони здатні передбачити скільки даного продукту ти придбаєш, переглянувши їхню рекламу. Інколи глядачі навіть не бачать назви товару. Кондитерська фабрика «Reese's Pieces» заплатила великі гроші, щоб її цукерки показали лише кілька секунд у фільмі «Іншопланетянин». Продажі «Reese's Pieces» стрімо злетіли угору. Чому? Бо ті емоції, коли ти бачиш маленького хлопчика, який простягає руку іншопланетянину, перенеслися на образ цукерок. Навіть долі секунди достатньо, щоб вплинути на нас, а що вже говорити про порно, яке годинами тримає тебе перед екраном комп’ютера?

Наслідки порнографії

Які ідеї порнографія вкладає у тебе? Якщо скидати всяке сміття собі у голову, то, рано чи пізно, у твоєму житті виникнуть проблеми. Один з важливих елементів психічного розвитку – це здорове усвідомлення власної сексуальності. Якщо так усвідомлення захаращується неправдою, то і наше уявлення про себе також стає неправильним.

Порнозалежність: порноприманка

Не усі, хто дивиться порно стають залежними. Дехто просто прищепить собі згубні уявлення про чоловіків, жінок, секс, шлюб і дітей. Однак, на декого це подіє особливим чином, задівши психолочіну сферу. Це робить людину залежною. Порнокомпаніям байдуже які наслідки матиме їхній продукт на тебе. Що сильніша твоя залежність – то більший їхній бізнес. Лікар Віктор Клайн поділив залежність на такі стадії: залежність, загострення, зниження відчуттів, відтворення побаченого. Якщо говорити про порнозалежних, то я помітив ще одну стадію, яка передує усім вищенаведеним: знайомство з порно у ранньому віці. Пропоную розглянути ці стадії:

ЗНАЙОМСТВО У РАННЬОМУ ВІЦІ
Порнозалежні люди починають рано. Вони стикаються з порно у дуже юному віці. Так порно потрапляє у їхнє життя.

ПОРНОЗАЛЕЖНІСТЬ
Ти щоразу повертаєшся до порно. Це стає звичкою у твоєму житті. Ти на гачку і не можеш зупинитися.

ЗАГОСТРЕННЯ
Ти починаєш шукати «важче» порно. Ти починаєш дивитися те, що раніше викликало у тебе огиду. Тепер воно тебе збуджує.

ЗНИЖЕННЯ ВІДЧУТТІВ
Ти вже не відчуваєш тих гострих відчуттів при перегляді порно. Навіть найвідвертіші відео уже не збуджують тебе як колись. Тобі шалено хочеться відчути колишнє хвилювання, але тобі це не вдається.

ВІДТВОРЕННЯ ПОБАЧЕНОГО
Це та мить, коли ти робиш критичний крок, починаючи відтворювати побачені образи. Дехто переходить від «несправжніх» образів порно на екрані у справжній світ, зі справжніми людьми, переносячи разом і руйнівні стосунки, нав’язані порнографією.

Порнозалежність: Чи я залежний?

Якщо щось із вищезгаданого описує твоє життя, то тобі варто «натиснути на гальма» тут же. Чи порно все більше і більше контролює твоє життя? Чи важко тобі з ним впоратися? Чи повертаєшся ти щоразу назад?

Порнозалежність: Що ж мені робити?

Перше, що необхідно зробити – це визнати, що тобі важко дати собі раду з порнографією. Повір мені, ти не дивний і не унікальний. Мільйони хлопців і дівчат на різних стадіях є порнозалежними. Порноіндустрія витратила мільярди доларів, щоб зловити тебе на гачок. Хіба дивно, що їм це вдалося? Можливо у тебе були і інші проблеми у минулому, такі як зґвалтування чи контакт з непристойною поведінкою, що лише посилює психологічну травму. Без сторонньої допомоги – це максимум, що можна вдіяти.

Тобі потрібен хтось, хто б допоміг тобі побороти цю залежність. Надзвичайно важливо не тримати це у таємниці. Тримаючи все у секреті – ти приречений на поразку. Це не означає, що треба розповідати усім навколо про свої труднощі з порнографією. Обери людину, якій ти можеш довіряти, яка уже надає допомогу людям із залежністю. Це може бути священик, пастор, лідер молодіжки чи духовний психолог. Хтось, кому ти можеш довіряти, з ким можеш почуватися в безпеці та у кого є досвід. Така людина не здивується твоїй проблемі.

Чи є надія на звільнення від порнозалежності?

Порнографія заманює тебе у свої сіті брехнею. На відміну від неї, Бог може привести нас до правди. Ісус сказав: «Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете, і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить»!1 Ті, хто почули такі слова Ісуса обурилися і відповіли: «Нічиїми невільниками не були ми ніколи. То як же Ти кажеш: Ви станете вільні»?2 Тоді Ісус пояснив їм, що вони є рабами гріха, і що Він може звільнити нас від нього.3

Гріх не лише поневолює нас, але й відмежовує від Бога. Ніхто не досконалий. Ніхто не є правдивим у Божих очах. Більше того, Біблія каже таке: «Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу».4 Ми усі заслуговуємо на Божий суд і покарання. Але Бог, Святий і Повен Любові, дав нам спосіб як уникнути рабства гріха і не бути справедливо засудженими. Він особисто взяв на Себе покарання за наші гріхи. Ісус Христос, Син Божий, помер на хресті за наші гріхи, щоб ми могли бути прощеними. Три дні опісля Ісус воскрес із мертвих, як і говорив до цього. А зараз Він пропонує тобі пізнати Його особисто. Один з найкращих віршів у Біблії звучить так: «Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої».5

Найважливіші стосунки

У пошуках справжньої любові і близькості, порнографія – це лише дешева підробка. Бог створив нас так, щоб наші найглибші потреби близькості були задоволені самим Богом. «Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне».6 На відміну від темряви і руйнації, яку порнографія приносить у життя людей, Ісус каже: «Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали».7 Бог пропонує тобі прощення через стосунки з Ним. Чи хочеш ти попросити у Нього пробачення і запросити у своє життя? Ти можеш зробити це прямо зараз. Якщо тобі важко підібрати слова, то ось молитва, яка тобі допоможе:

«Ісусе, я усвідомлюю свій гріх і знаю, що Ти також про нього знаєш. Я прошу, щоб Ти простив і очистив мене. Дякую за те, що помер на хресті за мої гріхи. Я прошу прийди у моє життя зараз і працюй у моєму серці. Скеруй моє життя у правильному напрямку. Дякую Тобі за прощення і що прийшов у моє життя. Амінь».

 Я щойно запросив/ла Ісуса у своє життя (деяка корисна інформація)...
 Можливо, я хочу запросити Ісуса у своє життя, розкажіть мені більше про це...
 У мене є запитання чи коментар...

(1) Івана 8:31-32 (2) Івана 8:33 (3) Івана 8:34 (4) Ісая 53:6 (5) 1 Івана 1:9 (6) Івана 3:16 (7) Івана 10:10

Поділитися з друзями:  

TOP