Безпечне місце для пошуку відповідей 
про життя та Бога
Безпечне місце для пошуку відповідей про життя та Бога

Чи Бог створив Всесвіт?

Звідки взявся Всесвіт? Науковці підтверджують Теорію Великого Вибуху і початок Всесвіту.

Вчені вважають, що наш Всесвіт почався з одного величезного вибуху енергії і світла, який назвали Великим Вибухом. Це був єдиний початок усього, що існує. Початок Всесвіту, простору і навіть часу.

Ніщо, що є зараз не існувало до цього вибуху.

Більше того, щось поза часом і простором спричинило буття усіх речей.

Ідея про те, що Всесвіт мав початок, а не існував завжди, кидає серйозні виклики вченим-атеїстам.

Чи дійно наука впевнена у Теорії Великого Вибуху? Так. У 20-их років 20 століття, один астроном на ім’я Едвін Габбл помітив через свій телескоп, що галактики (які на відстані мільйони світлових років від нас) щодуху мчать одна від одної. Але не тому, що у них була якась енергія, яка змушувала їх рухатися, а тому, що вони так ще і не зупинилися після отого первісного вибуху, який і спричинив їхнє буття.

У момет того вибуху, уся маса у Всесвіті була стиснута до точки необмеженої щільності...меншої за атом.2 А тоді через космічний вибух – Великий Вибух, зародився Всесвіт. Стівен Вайнберґ, нобелівський лауреат з фізики, описав це так: «Десь на одній сотій першої секунди існування часу (про який з впевненістю можемо заявляти), температура Всесвіту становила сотні тисяч мільйонів (1011) градусів за Цельсієм. Це більше, ніж усередині найгарячішої зірки. Ця температура була настільки високою, що жоден із існуючих компонентів звичайної матерії, молекул чи атомів, чи навіть ядер атомів не міг знаходитися у своїй формі. Всесвіт був повний світла».3

Це містично перегукується з такими словами: «І сказав Бог: Хай станеться світло! І сталося світло».4 Все зародилося не від матерії, а від сказаного слова. «Нехай станеться світло»!

Серед усіх священих писань світових релігій, лише Біблія описує те, що нещодавно відкрили вчені: що на початку Всесвіту був вибух світла, який був спричинений ззовні самого Всесвіту. З цього і зародився простір, матерія і час. З цього почалося усе. У книзі Буття усюди зустрічаємо такі слова: «І сказав Бог...і сталося так».

Чи міг наш Всесвіт зародитися іншим чином, скажімо законами фізики: гравітацією, електромагнетизмом, швидкістю світла тощо? Ні, тому що ці речі ще не існували. Початок Всесвіту породив закони фізики.

Початок Всесвіту: Єдиний Початок

Астрофізик Роберт Джастроу, за власним віросповіданням агностик, заявив таке: «Зерно усього, що трапилося у Всесвіті, було посіяне у найперший момент вибуху. Кожна зоря, кожна планета і кожна жива істота у Всесвіті зародилися внаслідок подій, що відбулися у перший момент космічного вибуху... Всесвіт спалахнув і почав існувати, але ми не знаємо, що було причиною його зародження».5 Така заява непокоїть учених-атеїстів. Бачити реакцію, але не знати її причини.

Джастроу робить висновок: «Для вченого, який жив вірою у силу причини, все це виглядає як поганий сон. Він подолав гори незнання, він ось-ось вибереться на вершину, і коли він робить нарешті останній підйом, то на вершині його зустрічає групка теологів, які сиділи там століттями».6

Уяви собі полегшення цих вчених, коли астрономи Герман Бонді, Томас Ґолд і Фред Гойль розвинули теорію, що називається «Теорією Стаціонарного Всесвіту» у 1948 р. Вона полягає у тому, що Всесвіт існував вічно. Отже не було ніякого творіння чи причини його виникнення.

Всесвіт мав початок. Теорія Стаціонарного Всесвіту спростована

Однак, у 1960-их роках, Теорія Стаціонарного Всесвіту не витримала критики, коли два радіо інженери у лабораторії «Белл Лебз» (Арно Пензіас та Роберт Вільсон) відкрити таємниче випромінювання, що йшло з Космосу. Коли виміряли температуру цього випромінювання, підтвердили джерело його існування. Це випромінювання не існувало завжди, чи походило лише з якоїсь частини Всесвіту. Його джерелом був той єдиний початок, момент творіння.

Пізніше у 1996 р. супутник НАСА «СОВЕ» також підтвердив, що споконвічний радіаційний фон вказував саме на вибухове зародження Всесвіту. Кількість водню, літію, дейтерію та гелію, що зараз існує у Всесвіті, також підтверджує теорію про вибух.

Чи є зараз вчені, які не можуть погодитися з Теорією Великого Вибуху? Так. Такі вчені не можуть вирішити дилему: (1) невідома причина творіння або (2) висновок, що Бог є причиною зародження Всесвіту. Тому вони обирають третій варіант.

Інші спроби пояснити створення Всесвіту

Яке ж пояснення дають ці вчені стосовно зародження усього Всесвіту, енергії, часу і простору?

Вони просто намагаються заперечити основоположну аксіому, на якій ґрунтується уся наука: усе, що починає існувати має мати причину.

Фізик Віктор Штенґер говорить, що Всесвіт може бути «безпричинний» і міг «виникнути з нічого».7 Філософ Бертранд Рассел зайняв схожу позицію під час дебатів про існування Бога. «Всесвіт просто є, і крапка».8

Одна річ говорити, що щось вічне і тому у нього немає «причини». Але зовсім інша річ стежити науково за початком чогось, миттєвою появою чогось, і намагатися говорити, що все це безпричинно, просто так.

Навіть Девід Г’юм, найскептичніший з усіх філософів, заявив: «Я ніколи не досягав такого абсурду, щоб стверджувати, що усе постало без причини».9

Зародження Всесвіту. Наукові підтвердження

Суто наукові відкриття постійно вказують на єдине твердження: у Всесвіту був первісний початок, стався вибух, з чого зародилося усе, що ми знаємо: сам Всесвіт, час, простір, закони фізики...усе це мало початок. Якщо у тебе було колись бажання вірити в Бога, але ти не хотів йти всупереч науковим фактам, то зараз наука дає причини вірити, що Бог існує і створив усе на світі.

Логічно припустити, що Бог, Який існував завжди, вічно, поза часом, створив самий час. Бог, Який присутній усюди і не має обмежень у просторі, створив самий простір. Бог, Який є духовним, не фізичним і перебуває поза матерією є джерелом нашого Всесвіту і всього, що існує. Це твердження безперестанку повторюється у Біблії. «Підійміть у височину ваші очі й побачте, хто те все створив? Хіба ж ти не знаєш, або ти не чув: Бог відвічний Господь, що кінці землі Він створив»?10

«...бо Він наказав, і створились вони…»11

Біблія говорить, що Бог створив Землю для людей. Він дав людям свій подих життя, а також і певний час перебував серед людей, щоб ми шукали і знайшли Його. Якщо ми так і не пізнаємо Його, то ми губимо усю мету нашого існування. Бо хто краще за Бога знає мету нашого життя?

Чи бажаєш ти пізнати Творця Всесвіту? Ось що Він обіцяє: «Наблизьтесь до Бога, то й Бог наблизиться до вас».12 Якщо ми шукатимемо Його, каже Бог: «І Я дамся вам знайти Себе».13 І ще: «Так говорить Господь: Хай не хвалиться мудрий своєю премудрістю, і хай не хвалиться лицар своєю хоробрістю, багатий багатством своїм хай не хвалиться! Бо хто буде хвалитись, хай хвалиться тільки оцим: що він розуміє та знає Мене, що Я то Господь, Який на землі чинить милість, правосуддя та правду, бо в цьому Мої уподобання, каже Господь»!14

У нас є можливість пізнати Бога, Який створив усе і дав початок усьому.

Чи хочеш ти пізнати Бога? Ось як ти можеш це зробити: Пізнати Бога особисто.

Уривки цієї короткої наукової статті були адаптовані з Dinesh D'Souza, «What's So Great about Christianity», Regnery Publishing, Inc., 2007, Chapter 11.

 Як розпочати стосунки з Богом
 У мене є запитання чи коментар...

(1) відсутнє
(2) Dinesh D'Souza, What's So Great about Christianity, (Regnery Publishing, Inc,; 2007) p118.
(3) Steven Weinberg; The First Three Minutes: A Modern View of the Origin of the Universe; (Basic Books,1988); p 5.
(4) Буття 1:1;3
(5) Robert Jastrow; "Message from Professor Robert Jastrow"; LeaderU.com; 2002.
(6) Robert Jastrow; God and the Astronomers; (Readers Library, Inc.; 1992)
(7) Victor Stenger, "Has Science Found God?" (Free Inquiry, Vol. 19. No. 1), 2004.
(8) Bertrand Russell and Frederick Copleston, "The Existence of God," in John Hick, ed.,The Existence of God (New York: Macmillan, 1964), p 175.
(9) J.Y.T.Greid, ed., The Letters of David Hume (Oxford: Clarendon Press, 1932), p 187.
(10) Ісая 40:26
(11) Псалми 148:5
(12) Якова 4:8
(13) Єремії 29:14
(14) Єремії 9:22-23

Поділитися з друзями:  

TOP